Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 30 November 2019
11 Sat A
Peamount Utd01Cherry OrchardGreenogue10:30Mc Bride Philip
St Kevin's Boys10Shelbourne AcademyEllenfield11:30Flannery Ryan
Shamrock Rovers10Belvedere FCRoadstone S&S Club11:30Bilei Rocky
Leixlip Utd10Leicester CelticLeixlip Amm Centre11:30Deehan Eamonn
12 Sat Inter
Ardmore Rovers02St Kevin's BoysBallywaltrim10:30Lawless Timara
Corduff FC51Home FarmCorduff Park10:30O'Connor Thomas
Shelbourne Academy11Belvedere FCAUL Complex10:30Butler Fintan
Lourdes Celtic10Leicester CelticSundrive Park10:30Keating Jack
Leixlip Utd20Lucan UtdLeixlip Amm Centre10:30Deehan Eamonn
Cherry Orchard21St Joseph's BoysElmdale Cresent11:30Kavanagh Andy
12 Sat Maj
Portmarnock AFC11Newbridge TownPaddy's Hill10:30Nolan Jack
Greystones Utd20St Kevin's BoysWoodlands10:30Gallagher Derek
Shamrock Rovers11Leicester CelticRoadstone S&S Club12:30Bilei Rocky
12 Sat Maj 1
Beechwood FC02Finglas UtdHerbert Park10:30Mooney Robert
Corduff FC15Shelbourne AcademyCorduff Park11:30O'Connor Thomas
12 Sat A
Castleknock Celtic02Granada FCPorterstown Park10:30Quigley Dominic
Lucan Utd05St FrancisDodsboro10:30Moran Killian
Newbridge Town41Rathcoole BoysStation Rd, Newbridge10:30Barry Kevin
12 Sat A1
Celbridge Town11Portmarnock AFCBallymakealy10:30McGuiness Tommy
Blessington AFC12Shankill FCCross Chapel, Wicklow11:30Giriks Arturs
St Joseph's Boys30Greystones UtdPearse Park12:30Delaney Mark
12 Sat B
Orchard Celtic41Blessington AFCCherry Orchard Pk10:30Lawlor Jack
Lourdes Celtic23Beechwood FCSundrive Park10:30Daly Ned
12 Sat C
Dalkey Utd05St FrancisHyde Park10:30Corcoran Martin
Hartstown Huntstown40Mount MerrionHartstown Park10:30Browne Martin
12 Sat C1
Mulhuddart FC15Tallaght TownLadyswell Park10:30Hunter Brendan
Phoenix FC21Mountview BoysMartin Savage Park10:30Byrne Willie
Beechwood FC14Glebe North FCHerbert Park11:30Mooney Robert
Rivermount Boys23Liffey Valley RangersTolka Valley Park11:30Horgan Stephen
12 Sat D
Castleknock Celtic15Transport Iveagh Trust FCPorterstown Park10:30Curran Alex
Celbridge Town05Railway Union (SD)Ballymakealy11:30McGuiness Tommy
15 Sat P1:
Belvedere FC02Cherry OrchardFairview park11:00Dunne Christy
St Joseph's Boys20Home FarmPearse Park13:00Byrne John
Cabinteely FC23St MochtasKilboggit Park13:00Ray Jason
St Kevin's Boys25Corduff FCShanowen Road13:00Quinn Thomas
15 Sat P2:
Stella Maris52St Joseph's BoysDublin Port Stadium, Richmond Road,11:30Bruton Andrew
St Kevin's Boys42Willows FCEllenfield11:45Quinn Thomas
Esker Celtic12Home FarmHermitage Park13:00Shevlin John
Ardmore Rovers31Peamount UtdBallywaltrim13:00Lawless Timara
Arklow Town10Lourdes CelticBridgewater Cen Pk13:00
15 Sat Maj:
Raheny Utd41Lucan UtdNo16 St Anne's Pk11:00Rake David
Peamount Utd21Manortown UtdGreenogue13:00Fitzgerald Gerard
Belvedere FC43Greystones UtdFairview park13:00Dunne Christy
Cabinteely FC14Castleknock CelticKilboggit Park13:45Ray Jason
15 Sat A
Firhouse Carmel03Portmarnock AFCFirhouse CC11:30Byrne Alex
Celbridge Town50Bluebell/KnockmittenBallymakealy13:00Roantree Quinten
Sunday 1 December 2019
11 Sun A
Mount Merrion01St Joseph's BoysDeer Park10:30
Home Farm01Belvedere FCVEC Whitehall11:30O'Connor Thomas
Crumlin Utd01Cabinteely FCWillie Pearse Park11:30
Lourdes Celtic10St Kevin's BoysSundrive Park11:30Daly Ned
Portmarnock AFC11St FrancisPaddy's Hill11:30
Shamrock Rovers10Shelbourne AcademyRoadstone S&S Club11:30
12 Sun Inter
Newbridge Town22Home FarmStation Rd, Newbridge10:30Byrne Alex
St Kevin's Boys10St Joseph's BoysEllenfield10:30Fagan Stephen
Malahide Utd50Ballyoulster UtdGannon Park10:30Dunne Christy
Peamount Utd11Crumlin UtdGreenogue10:30Barry Kevin
12 Sun 2
Cherry Orchard21Wayside CelticElmdale Cresent10:30McClinton Gerard
Castleknock Celtic03St Kevin's BoysPorterstown Park10:30Mahon Alan
Crumlin Utd41Larkview FCWillie Pearse Park10:30
12 Sun 3
Kinsealy Utd12Killegland AFCKinsealy Court Est10:30
12 Sun 4
Mourne Celtic52Portrane AthleticBrickfields Park10:30
Portmarnock AFC22Ballyoulster UtdPaddy's Hill11:30Padden Alan
12 Sun 5
Knockmitten Utd51Cambridge BoysKnockmitten Park10:30
Kilnamanagh AFC33Finglas UtdRing Road Tallaght10:30Keating Jack
Lusk Utd41Mid SuttonRathmore Rd Lusk10:30
Park Celtic04Firhouse CarmelCabinteely park10:30Molloy John
12 Sun 6
Lakelands FC42Ballybrack FCBalally Hill10:30
Mount Merrion40Swords CelticDeer Park11:30Wills David
12 Sun 7
Ballyoulster Utd45Portmarnock AFCLoughlinstown Road10:30Deehan Eamonn
12 Sun 8
Granada FC14Newlands/Castle PkMeadowvale10:30
Kinsealy Utd22Portmarnock AFCKinsealy Court Est10:30
Mount Merrion15Terenure RangersDeer Park12:30Wills David
15 Sun 1
St Kevin's Boys12Finglas UtdEllenfield10:30Hilliard Lar
Leicester Celtic32Harold's CrossLoreto Park11:00O'Shea Rory
Beechwood FC52Cabinteely FCHerbert Park11:00
Beech Park26Clondalkin CelticBeech Park Green, Lucan11:00Kelly John
Mount Merrion51Greystones UtdDeer Park13:00Cooke Michael
15 Sun 2
Rivermount Boy's41Lakelands FCTolka Valley Park11:00
Belmont FC02Esker CelticHerbert Park11:00
Cambridge Boys51Drumcondra AFCRingsend Park11:45Shannon Will
Clontarf FC51Donnycarney UtdSt Paul's College11:45Hunter Brendan
16 Sun Prem 1:
Stella Maris30St Joseph's BoysDublin Port Stadium, Richmond Road,13:00Bruton Andrew
Malahide Utd05Cabinteely FCGannon Park13:15Dunne Christy
St Kevin's Boys31Phoenix FCShanowen Road13:15Ibeanu Israel
Shelbourne Academy01Belvedere FCAUL Complex13:15Butler Fintan
16 Sun Prem 2:
St John Bosco51Wayside CelticBenmadigan Road11:45Wells Liam
St Kevin's Boys30Greystones UtdEllenfield13:00Hilliard Lar
Lucan Utd31Celbridge TownDodsboro13:00Shevlin John
16 Sun Maj:
Home Farm05Firhouse CarmelMobhi Road
Lourdes Celtic42Mount MerrionSundrive Park12:00Raymond Derek
Esker Celtic21Drogheda BoysHermitage Park13:00McDonnell Gerry
Kilnamanagh AFC21Rathcoole BoysRing Road Tallaght13:00Byrd Martin
Larkview FC21Newbridge TownWhelan Park13:00Fleming Andrew
16 Sun A:
Greystones Utd14St MochtasWoodlands13:00McCann Robert
16 Sun B1:
Wayside Celtic50Ardmore RoversJackson Park
St Joseph's Boys53Mount MerrionPearse Park11:30Mc Grath Mark
Castleknock Celtic03Clontarf FCPorterstown Park13:00Mahon Alan
Beechwood FC73Firhouse CarmelHerbert Park13:00Giriks Arturs
Portmarnock AFC33Manortown UtdPaddy's Hill13:00Padden Alan
16 Sun C:
Park Celtic61Knocklyon UtdSt Laurence's Col13:00Molloy John
Lucan Utd22Wayside CelticDodsboro13:00Kavanagh Roy
Rathcoole Boys21Belmont FCFrank Cox Park13:00Earley Micheal
St John Bosco14Esker CelticBenmadigan Road13:00Wells Liam
17 Sun P1
Rathcoole Boys43St Kevin's BoysPaddy's Hill11:00Delaney John
Castleknock Celtic52Leixlip UtdPorterstown Park11:00Magee Jeff
Shelbourne Academy30Athlone TownAUL Complex11:30Butler Fintan
17 Sun P2
Greystones Utd22Lourdes CelticWoodlands11:00McCann Robert
Crumlin Utd41Arklow TownWillie Pearse Park11:00
Drogheda Boys50Beechwood FCMarley's Lane, Drogheda, local11:00
St Kevin's Boys12Mount MerrionEllenfield11:30Ibeanu Israel
17 Sun M
Broadford Rovers22Celbridge TownBroadford Park12:30Elarbi Aemon
Cambridge Boys32Phoenix FCRingsend Park13:00Shannon Will
17 Sun A
Leicester Celtic22Portmarnock AFCLoreto Park11:00Carey Derek
Esker Celtic43Wayside CelticHermitage Park11:00Kavanagh Andy
Rathcoole Boys12Peamount UtdFrank Cox Park11:00Earley Micheal
Ardmore Rovers24Shankill FCBallywaltrim13:00Lawless Timara
17 Sun A1
Mountview Boys42Greystones UtdMountview Park11:00Fagan Stephen
Belmont FC00Newbridge TownHerbert Park11:00TBA
Castleknock Celtic24Mulhuddart FCPorterstown Park13:00Magee Jeff
17 Sun B
Tallaght Town13Booth Road CelticAndy Moore Pk Tallaght13:00Halligan Adam
Celbridge Town05Knocklyon UtdBallymakealy13:00Deehan Eamonn
Ballyoulster Utd50Rathcoole BoysLoughlinstown Road13:00Deehan Eamonn
17 Sun B1
Portmarnock AFC52Wayside CelticPaddy's Hill11:00Brady Matthew
Ardmore Rovers35Lakelands FCBallywaltrim11:30Flusk David
Granada FC50Beechwood FCMeadowvale12:30Kelly Kurt
18 Sun P1
Larkview FC11Corduff FCWhelan Park11:00Fleming Andrew
18 Sun P2
Parkvale FC14Cabinteely FCRockbrook Pk School11:00Ellison Declan
18 Sun M1
St Kevin's Boys53Knocklyon UtdEllenfield11:00
Blessington AFC32Dalkey UtdCross Chapel, Wicklow11:00Byrne John
Greystones Utd23Firhouse CarmelWoodlands13:00
Rathcoole Boys21Lucan UtdPaddy's Hill13:00Delaney John
Raheny Utd41Ballyoulster UtdNo16 St Anne's Pk13:00Caswell Graham
18 Sun M2
Peamount Utd31Roundwood FCGreenogue11:00Bilei Rocky
Portmarnock AFC12Park CelticPaddy's Hill13:00Brady Matthew
SFAI Skechers Cup U12
St Kevin's Boys43Cherry Orchard (Int Sun)Ellenfield10:30Ibeanu Israel
U16 Masterson Cup A + A1
Peamount Utd A30Clontarf FCGreenogue13:00Bilei Rocky
Bluebell/Knockmitten47Leixlip UtdKnockmitten Park13:00
killbarrack fc45Raheny UtdRose Glen13:00
Cabinteely FC71Phoenix FCKilboggit Park13:00Thompson Mark
U16 Redmond Cup B + B1 + C
Esker Celtic B34Beech ParkHermitage Park13:00Kavanagh Andy
Saturday 7 December 2019
11 Sat A
Leicester Celtic01St Kevin's BoysLoreto Park10:30Kileen Cathal
Cherry Orchard10Mount MerrionElmdale Cresent11:30Hayden Barry
Shelbourne Academy10Shamrock RoversAUL Complex11:30Nolan Jack
Belvedere FC10Peamount UtdFairview park11:30Simpson Cian
12 Sat Inter
Cherry Orchard40Ballyoulster UtdElmdale Cresent10:30Hayden Barry
Corduff FC40Leicester CelticCorduff Park10:30Butler Stephen
Shamrock Rovers21Lucan UtdRoadstone S&S Club10:30Quinn Thomas
Shelbourne Academy04St Kevin's BoysAUL Complex10:30Mc Guirk Liam
Templeogue Utd12St Joseph's BoysTymon Park10:30Byrne John
12 Sat Maj
Greystones Utd30Leicester CelticWoodlands10:30Freeland Billy
St Kevin's Boys20St FrancisEllenfield10:30Hilliard Lar
12 Sat Maj 1
Shelbourne Academy11Lucan UtdAUL Complex10:30Nolan Jack
12 Sat A
Rathcoole Boys05St FrancisFrank Cox Park10:30Roche Thomas
12 Sat A1
Shankill FC20Portmarnock AFCShanganagh Park10:30Lawless Timara
12 Sat B
Blessington AFC53Lourdes CelticCross Chapel, Wicklow11:30McGuiness Tommy
Glebe North FC30St James Athletic SDOld Market Green12:30Horgan Stephen
12 Sat C
Ballyfermot Utd13St FrancisThe Lawns10:30Kavanagh Andy
Hartstown Huntstown24Wayside CelticHartstown Park10:30Quigley Dominic
12 Sat C1
Tallaght Town51Phoenix FCAndy Moore Pk Tallaght10:30Fitzgerald Gerard
Glebe North FC13Cabinteely FCOld Market Green11:30Horgan Stephen
Esker Celtic01Enniskerry YCHermitage Park12:30Curtis Amy
12 Sat D
Manortown Utd24Ballyfermot UtdGreentrees Park10:30Mooney Robert
Castleknock Celtic15Granada FCPorterstown Park10:30Mc Kittrick Pierce
Cabinteely FC41Templeogue UtdKilboggit Park10:30Browne David
15 Sat P1:
Malahide Utd21Cabinteely FCGannon Park10:30McLoughlin Niall
St Mochtas11Corduff FCPorterstown Road13:00Colreavy Ray
St Francis02St Joseph's BoysBaldonnel13:00Shevlin John
Shelbourne Academy01St Kevin's BoysAUL Complex13:00Mc Guirk Liam
Shamrock Rovers22Belvedere FCRoadstone S&S Club13:00Quinn Thomas
Cherry Orchard20Home FarmElmdale Cresent13:00Nolan Thomas
15 Sat P2:
Esker Celtic50Phoenix FCHermitage Park13:00O'Dowd Aaron
Ardmore Rovers11Templeogue UtdBallywaltrim13:00Kelly David
Arklow Town54Stella MarisBridgewater Cen Pk13:00
Corduff FC25St Joseph's BoysCorduff Park13:00Butler Stephen
Leixlip Utd50Willows FCLeixlip Amm Centre13:00Ellison Declan
15 Sat Maj:
Leicester Celtic22Peamount UtdLoreto Park13:00Kileen Cathal
Cabinteely FC11Belvedere FCKilboggit Park13:00Culliton Daniel
Greystones Utd31Tallaght TownWoodlands13:00Freeland Billy
Manortown Utd02Templeogue UtdGreentrees Park13:00Mooney Robert
Castleknock Celtic01Ballyoulster UtdPorterstown Park13:00Mahon Alan
15 Sat A
Collinstown FC02Tallaght TownCollinstown Park13:00McDonnell Gerry
Celbridge Town12Drogheda BoysBallymakealy13:00Shortall Paul
Bluebell/Knockmitten21Firhouse CarmelKnockmitten Park13:00Deehan Eamonn
Ballyfermot Utd10Kilnamanagh AFCThe Lawns13:00Kavanagh Andy
15 Sat A1
St Mochtas15Clontarf FCPorterstown Road13:00Colreavy Lorcan
Lucan Utd53Leicester CelticDodsboro13:00Byrd Martin
Ardmore Rovers51Blessington AFCBallywaltrim13:00Cross David
15 Sat B
Portrane Athletic50Howth CelticPortrane Road10:30Coakley Paul
Knocklyon Utd24Templeogue UtdBallycullen Park11:00Kelly Patrick
Ballyoulster Utd11Dalkey UtdLoughlinstown Road11:30Wells Liam
Ardmore Rovers32Dundrum FCBallywaltrim11:45Kelly David
Tallaght Town14Finglas UtdAndy Moore Pk Tallaght12:30Fitzgerald Gerard
Raheny Utd51Hartstown HuntstownNo16 St Anne's Pk13:00Earley Micheal
Sunday 8 December 2019
11 Sun A
Shamrock Rovers10Templeogue UtdRoadstone S&S Club11:30
Shelbourne Academy10Portmarnock AFCAUL Complex11:30
Belvedere FC01Crumlin UtdFairview park11:30
St Francis10Mount MerrionBaldonnel11:30Barry Kevin
12 Sun Inter
St Francis15Peamount UtdBaldonnel10:30Barry Kevin
Home Farm32Ballyoulster Utd10:30Butler Fintan
Phoenix FC00St Kevin's BoysMartin Savage Park12:00Mc Guirk Liam
12 Sun 2
Larkview FC04Templeogue UtdWhelan Park10:30Daly Ned
Raheny Utd21Drumcondra AFCNo16 St Anne's Pk10:30
12 Sun 3
Mid Sutton32Raheny UtdBayside School Baldoyle10:30Horgan Stephen
Killegland AFC51Belvedere FCThe Ward10:30
12 Sun 4
Drumcondra AFC15Lusk UtdDominican College10:30
Leicester Celtic20Blue Magic FC DublinCollinstown Park12:30Blake Noel
12 Sun 5
Raheny Utd02Knockmitten UtdNo16 St Anne's Pk10:30
Peamount Utd05St John VianneyGreenogue10:30
Mid Sutton05Firhouse CarmelCoolmine Pk11:30Horgan Stephen
Glasnevin FC05Finglas UtdBushy Park11:30Green Luke
12 Sun 6
Leixlip Utd25Terenure RangersLeixlip Amm Centre10:30Nolan Karl
Ballybrack FC52Finglas CelticCoolevin10:30Delaney Mark
12 Sun 7
Kinsealy Utd53Templeogue UtdKinsealy Court Est10:30
12 Sun 8
Tolka Rovers50Dundrum FCJohnstown Park10:30
Granada FC51Kinsealy UtdMeadowvale10:30Corcoran Martin
Leicester Celtic30Jobstown CelticLoreto Park11:30Blake Noel
15 Sun 1
Harold's Cross64Beechwood FCRosary Park11:00Kelly Jason
Greystones Utd53Cabinteely FCWoodlands11:00
Leicester Celtic53Mount MerrionLoreto Park11:45Fleming Andrew
Hartstown Huntstown50Beech ParkHartstown Park12:30Browne Martin
15 Sun 2
Clontarf FC50Belmont FCSt Paul's College11:30Bolger Sam
Templeogue Utd30Drumcondra AFCTymon Park12:00
16 Sun Prem 1:
Cabinteely FC24Shelbourne AcademyKilboggit Park11:45Quinn Thomas
Phoenix FC32St FrancisMartin Savage Park13:00Mc Guirk Liam
Belvedere FC11Stella MarisClontarf Astro13:00Bruton Andrew
16 Sun Prem 2:
Cherry Orchard15St John BoscoElmdale Cresent11:30McCann Robert
St Kevin's Boys21Wayside CelticEllenfield13:00McLoughlin Niall
Greystones Utd40Cabinteely FCWoodlands13:00Ellison Declan
16 Sun Maj:
Drogheda Boys50Enniskerry YCMarley's Lane, Drogheda, local13:00
Lourdes Celtic13Firhouse CarmelSundrive Park13:00Ray Jason
Newbridge Town12Kilnamanagh AFCStation Rd, Newbridge13:15Colreavy Ray
16 Sun A:
Terenure Rangers20Transport Iveagh Trust FCElkwood13:00Cooke Michael
Greystones Utd04Dalkey UtdWoodlands13:00Kelly Kurt
16 Sun B1:
Beechwood FC54Manortown UtdHerbert Park11:30Nason Daniel
Portmarnock AFC20Castleknock CelticPaddy's Hill13:00Earley Micheal
16 Sun C:
Blessington AFC34Ballyfermot UtdCross Chapel, Wicklow13:00
Belmont FC46St John BoscoHerbert Park13:00Delaney John
17 Sun P1
Athlone Town10Phoenix FCAthlone11:00
Rathcoole Boys10Castleknock CelticPorterstown Park12:30Szomboti Daniel
17 Sun P2
Drogheda Boys21Arklow TownMarley's Lane, Drogheda, local11:00
Malahide Utd11Greystones UtdGannon Park11:30Caswell Graham
Crumlin Utd42Beechwood FCWillie Pearse Park11:30Smith John
17 Sun M
Templeogue Utd03Bluebell/KnockmittenTymon Park11:00Raymond Derek
17 Sun A
Peamount Utd10Dalkey UtdGreenogue11:00Bilei Rocky
17 Sun A1
Newbridge Town01St Marys BoysStation Rd, Newbridge11:30Colreavy Ray
17 Sun B
Rathcoole Boys12Booth Road CelticPaddy's Hill11:00Shevlin John
17 Sun B1
St Maelruans10Wayside CelticBancroft Park11:00
Portmarnock AFC10Dalkey UtdPaddy's Hill11:00Earley Micheal
Beechwood FC11Granada FCAlexandra College13:00
Lakelands FC33Mount MerrionBalally Hill13:00Mc Grath Mark
18 Sun P1
Raheny Utd53Crumlin UtdNo16 St Anne's Pk11:00Brady Matthew
Greystones Utd31Kilbarrack UtdWoodlands11:00Ellison Declan
St Francis12Cabinteely FCBaldonnel13:00Byrne John
18 Sun P2
Mount Merrion35Leicester CelticDeer Park11:00Giriks Arturs
18 Sun M1
Greystones Utd33Ballyoulster UtdWoodlands11:00Kelly Kurt
Knocklyon Utd15Castleknock CelticBallycullen Park13:00Byrne Alex
18 Sun M2
Peamount Utd30Tolka RoversGreenogue13:00Bilei Rocky
Total : 257