Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Friday 26 May 2017
U12 (B; B1;C) FARRY CUP
St Kevin's BoysLeicester CelticEllenfield Park19:00
Saturday 27 May 2017
U12 Prem Tom Kavanagh Cup
Templeogue UtdBelvedere FCTymon Park12:30
St Joseph's BoysCherry OrchardPearse Park12:45
ByeHome Farm
ByeSt Kevin's Boys
ByeStella Maris
ByeSt Mochtas
13 Liam Brady Cup
Shamrock RoversSt Kevin's BoysRoadstone S&S Club11:30Norton Paul
Stella MarisShelbourne AcademyRichmond Road10:30Flynn John
Leicester CelticMalahide UtdLoreto Park12:15Shevlin John
Cherry OrchardHome FarmElmdale Cresent11:30Marsh Padraig
Crumlin UtdBye11:30
St Joseph's BoysBye11:30
Belvedere FCBye11:30
Cabinteely FCBye11:30
14 Thunder Cup
St Kevin's BoysPhoenix FCShanowen Road12:30Byrne John
Lourdes CelticMalahide UtdSundrive Park13:00Quinn Thomas
Crumlin UtdBye11:30
Shamrock RoversBye11:30
Belvedere FCBye11:30
Cabinteely FCBye11:30
U12 (M & M1) Tony Ryan Cup
Shankill FCLeicester CelticShanganagh Park11:30
Leixlip UtdCabinteely FCLeixlip Collinstown10:30
Malahide UtdLucan UnitedGannon Park11:30
St Joseph's Boys (M)Dalkey UtdPearse Park11:30
ByeCherry Orchard
ByeHome Farm
ByeNewbridge Town
ByeShamrock Rovers
ByeFinglas Utd
ByeArdmore Rovers
ByeSt Joseph's Boys (Major 1)
ByeShelbourne Academy
ByeVerona FC
ByeGreystones Utd
ByeTempleogue Utd
U12 (A & A1) HILLARY CUP
Castleknock CelticKinsealy UnitedPorterstown Park10:30
Esker CelticPark CelticHermitage Park10:30
Ardmore RoversCabinteely Fc (A1)The Peoples Park10:30
Palmerstown FCCollinstown FCMill Lane10:30
Marks CelticPeamount UtdButler Park12:30
Mount MerrionGreystones Utd (A)Deer Park11:30
Ballyoulster Utd (A1)Manortown UtdLoughlinstown Road12:30
Wayside CelticGreystones Utd (A1)Jackson Park13:00
Woodbrook RoversDalkey UtdThe Peoples Park12:45
ByeBallyoulster Utd (A)
ByeHowth Celtic
ByeMeath Athletic
ByeBelvedere FC
ByeDingle Utd
ByeRathcoole Boys
ByeLeixlip Utd
U12 (B; B1;C) FARRY CUP
Dalkey Utd (C)Dalkey Utd (B1)Hyde Park12:30
St MochtasLanden UtdPorterstown Road11:45
Firhouse Carmel FCMountview BoysFirhouse CC11:45
Donnybrook FCPark CelticHerbert Park11:30
Palmerstown FCCastleknock Celtic (C)Mill Lane11:45
Kilnamanagh Afc (B)Ballybrack FCRing Road Tallaght10:30
Rathcoole BoysPeamount UtdFrank Cox Park13:30
Wayside Celtic (B1)Ballymun Utd (C)Jackson Park11:45
Celbridge TownManortown UtdSt. Patrick’s Park13:30
Harstown Hunstown (B1)Castleknock Celtic (B1)Hartstown Park12:30
Raheny UtdA.N OtherSt Anne's Park10:30
Cabinteely FCKnocklyon UtdKilbogget Park10:30
St John BoscoBallyfermot UtdBrickfields Park11:30
Mount MerrionHowth CelticDeer Park12:45
U11 (A & A1) Condron Cup
Cherry OrchardEsker CelticElmdale Cresent10:30
St FrancisLourdes CelticBaldonnel12:30
Home FarmTolka RoversVEC Whitehall10:30
Shelbourne AcademyFinglas CelticAUL Complex10:30
Templeogue UtdPeamount UtdTymon Park10:30
Swords CelticCollinstown FCBalheary Swords11:30
Newbridge TownLeixlip UtdStation Rd, Newbridge12:30
Lucan UnitedPalmerstown FCHillcrest Estate10:30
Shamrock RoversMount MerrionRoadstone S&S Club10:30
ByeBelvedere FC
ByeCrumlin Utd
ByeSt Kevin's Boys
ByeArklow Town
ByeKilnamanagh AFC
ByeSt Mochtas
U11 (B & B1) Brendan Coyne Cup
Finglas UtdPortmarnock AFCKildonan Road12:30
Phoenix FCSt FrancisScribblestown10:30
Leicester CelticKilnamanagh Afc (B1)Loreto Park13:30
Collinstown FCVerona FCCollinstown Park12:30
Ballyoulster Utd (B)Castleknock CelticLoughlinstown Road11:30
St Joseph's BoysTempleogue UtdPearse Park11:30
TerenureRangers (B1)Wayside Celtic (B1)Bushy Park10:30
ByeDalkey Utd
ByeDrogheda Boys
ByeGlebe North FC
ByeRathcoole Boys
ByeBallyoulster Utd (B1)
ByeJobstown Celtic
ByeNewbridge Town
ByeSt Mochtas
U11 (D; D1; E) Subsidiary Cup
Castleknock Cel (D)Orchard CelticPorterstown Park10:30
Hartstown HuntstownFirhouse Carmel FCHartstown Park11:30
Booth Road Cel (D)Peamount UtdCorkagh Park13:30
Wayside CelticMount Merrion (E)Jackson Park13:00
Castleknock Cel (D1)Kilnamanagh AFCPorterstown Park11:30
Ballymun UtdSt Marys BoysBallymun Soc Complex11:30
St Mochtas Fc (E)Verona FCPorterstown Park11:30
St Mochtas Fc (D1)Leicester CelticPorterstown Road10:30
Dalkey Utd (E)Booth Road Cel (E)Hyde Park11:30
St MaelruansBallyoulster UtdBancroft Park10:30
Phoenix FCTerenure RangersScribblestown11:30
St John BoscoManortown UtdBrickfields Park10:30
St MalachysPortmarnock AFCColaiste Dhulaigh10:30
Ardmore Rovers (D1)St Kevin's BoysBalally Hill10:30
Sacred HeartDalkey Utd (D1)Killinarden Hill12:30
13 Jimmy Flood Cup
Esker CelNewbridge TownHermitage Park10:30Kavanagh Andy
Cherry OrchardRathcoole BoysElmdale Cresent13:00Marsh Padraig
Ballyfermot UtdSt Joseph's BoysThe Lawns10:30Travers Killian
Drogheda BoysArklow TownMarley’s Lane11:30Local Referee
Killester UnitedGreystones UtdHadden Park12:30Flynn John
Home FarmCrumlin UtdMobhi Road10:30Byrne John
St Kevin's BoysLourdes CelticEllenfield Park11:30Mahon Alan
Dalkey UtdFirhouse Carmel FCShanganagh Cliffs11:30Traem Andreas
Ballyoulster UtdTempleogue UtdLoughlinstown Road11:30Shortall Paul
Cabinteely FcCastleknock CelKilbogget Park10:30Clarke Brendan
13 Gerry Murphy Cup
Esker CelticGreystones UtdHermitage Park11:30Kavanagh Andy
Ardmore RoversCelbridge TownBallywaltrim11:45Ellison Declan
Shelbourne AcademyWoodbrook RoversAUL Complex11:30Caswell Graham
Cabinteely FCMarks CelticKilbogget Park11:30Byrne Noel
Donnybrook FCWillows FCHerbert Park10:30Wardick Andy
Lucan United (A)Rathcoole BoysDodsboro11:45Ray Jason
Knockmitten UtdBallyoulster UtdKnockmitten Park10:30Smith John
St MochtasLucan United (A1)Porterstown Road13:00Quigley Dominic
Mulhuddart FCSt John BoscoLadyswell Park10:30Smith Niall
St Kevin's BoysByeEllenfield Park11:30
Drogheda BoysRaheny UtdMarley’s Lane11:30Local Referee
Finglas CelticLeixlip UtdKilshane Road11:30Poutch Derek
13 Joe O'Leary Cup
Howth CelticPortmarnock AFCCeltic Park10:30Butler Fintan
Knockmitten UtdManortown UtdBallycullen Park11:30Smith John
Castleknock CelticEsker CelticPorterstown Park11:30Burke Shay
Cabinteely FCFirhouse Carmel FCKilbogget Park10:30Byrne Noel
Mount MerrionBye11:30
Celbridge TownBye11:30
14 Harmon Cup
Mount MerrionSt FrancisDeer Park10:30Floody Patrick
Leixlip UtdNewbridge TownLeixlip Amm Centre11:30Walsh David
St MalachysSt Joseph's BoysSpringdale Road11:45Hunter Brendan
Cabinteely FCKillegland AFCKilbogget Park13:00Byrne Noel
Greystones UtdPeamount UtdWoodlands10:30Colreavy Ray
Lourdes CelticArklow TownSundrive Park11:30Quinn Thomas
Castleknock CelticMarks CelticPorterstown Park11:30O'Dowd Aaron
Finglas UtdSt Kevin's BoysKildonan Road11:00Bolger Sam
14 Paisley Deering Cup
Greystones UtdPortmarnock AFC (B)Woodlands11:45Colreavy Ray
Esker CelticManortown UtdHermitage Park11:30Nolan Denis
Broadford RoversCastleknock CelticMarley Park11:30Sinclair Ross
Wayside CelticLeicester CelticJackson Park10:30Richardson Anthony
Ardmore RoversMount MerrionBallywaltrim10:30Ellison Declan
Rathcoole BoysBallyoulster UtdFrank Cox Park10:30Hogan Mark
Landen UtdSt MochtasMarkievicz Park11:30Grehan Wayne
Celbridge TownArthur Griffith Park FCBallymakealy11:45Domican John
Tallaght TownPortmarnock AFC (B1)Carolan Park11:45Clarke Des
Howth CelticKnocklyon UtdCeltic Park11:30Butler Fintan
Clontarf FCGreenhills Boys FCSt. Pauls College11:15Dunne Christy
Verona FCShankill FCCoolmine Pk12:30Ibeanu Israel
St MaelruansKillegland AFCBancroft Park11:30Byrne Cian
8 Sat Red:
Home FarmLeicester CelticVEC Whitehall10:30(P)
Malahide UtdPhoenix FCGannon Park10:30
Cherry OrchardEsker CelticThe Lawns10:30
St MochtasBelvedere FCPorterstown Road10:30
Shamrock RoversSt Kevin's BoysRoadstone S&S Club10:30
8 Sat Blue:
St Kevin's BoysCabinteely FCCollege of Surgeons10:30
Palmerstown FCSt John BoscoGlenaulin Park10:30
Leixlip UtdLucan UnitedLeixlip Collinstown10:30
Collinstown FCShamrock RoversCollinstown Park10:30
8 Sat Yellow:
Tolka RoversBallyoulster UtdJohnstown Park10:30
Portmarnock AFCShankill FCPaddy's Hill10:30
Manortown UtdMount MerrionGreentrees Park10:30
idleTerenure Rangers10:30
Cherry OrchardGlebe North FCThe Lawns11:30
8 Sat Orange:
Mountview BoysMount MerrionMountview Park10:30
Leicester CelticKilnamanagh AFCLoreto Park10:30
Knocklyon UtdBroadford RoversDelaford Park10:30
Crumlin UtdEsker CelticWillie Pearse Park10:30
8 Sat Grey:
Rathcoole BoysSt MochtasFrank Cox Park10:30
St John VianneyPeamount UtdKilmore Drive10:30
Finglas CelticHartstown HuntstownKilshane Road10:30
Finglas UtdCastleknock CelticKildonan Road10:30
8 Sat Emerald:
Sheriff YCPeamount UtdFairview Park10:30
Verona FCSt MochtasCoolmine Pk10:30
Glasnevin FCKillegland AFCAlbert College10:30
Hartstown HuntstownBelvedere FCHartstown Park10:30
8 Sat Green:
Wayside CelticBallyoulster UtdJackson Park10:30
Terenure RangersTempleogue UtdBushy Park10:30
Lucan UnitedPark CelticAirlie Heights10:30
Booth Road CelticCelbridge TownCorkagh Park10:30
Leicester CelticLeixlip UtdLoreto Park11:30
8 Sat Navy:
Sacred HeartSt Marys BoysKillinarden Hill10:30
Mount MerrionTempleogue UtdDeer Park10:30
Lucan Unitedidle10:30
Clondalkin CelticKilnamanagh AFCCorkagh Park10:30
Wayside CelticCabinteely FCJackson Park11:30
Knocklyon UtdLourdes CelticDelaford Park11:30
9 Sat Red:
Belvedere FCCherry OrchardClontarf A/W10:30
St MochtasBallyoulster UtdPorterstown Road11:30
Shamrock RoversSt Kevin's BoysRoadstone S&S Club11:30
Leixlip UtdLucan UnitedLeixlip Collinstown11:30
Crumlin UtdFinglas UtdWillie Pearse Park11:30
9 Sat Blue:
Newbridge TownMalahide UtdStation Rd, Newbridge10:30
Lourdes CelticLeicester CelticSundrive Park10:30
St Kevin's BoysSt Joseph's BoysCollege of Surgeons11:30
Portmarnock AFCPalmerstown FCPaddy's Hill11:30
Knocklyon UtdCastleknock CelticDelaford Park12:30
Wayside CelticSwords CelticJackson Park12:30
9 Sat Yellow:
Killegland AFCBallymun UtdAshbourne Com Cen10:30(P)
Greenhills Boys FCHartstown HuntstownGreenhills Park10:30
Cabinteely FCCollinstown FCKilbogget Park10:30
Mount MerrionSt Kevin's BoysDeer Park11:30
St MalachysSt MochtasColaiste Dhulaigh12:30
9 Sat Orange:
Shankill FCSt Joseph's BoysShanganagh Park10:30
St FrancisRathcoole BoysBaldonnel10:30
Esker CelticPhoenix FCHermitage Park10:30
Meath AthleticCastleknock CelticMeath & Dis Lge Grd10:30
9 Sat Grey:
Glebe North FCLeixlip UtdTowns Pk, Balbriggan10:30
Clontarf FCPortmarnock AFCSt. Pauls College10:30
Home FarmFinglas CelticVEC Whitehall11:30
St MochtasFinglas UtdPorterstown Road12:30
9 Sat Emerald:
Firhouse Carmel FCMount MerrionFirhouse CC10:30
Terenure RangersWayside CelticBushy Park11:30
Manortown UtdDalkey UtdGreentrees Park11:30
Finglas CelticOrchard CelticKilshane Road11:30
9 Sat Green:
Greystones UtdPark CelticWoodlands10:30
Donnybrook FCEsker CelticHerbert Park10:30
Dalkey Utd 2Cabinteely FCHudson Park10:30
Celbridge TownDalkey UtdSt. Patrick’s Park10:30
9 Sat Navy:
Templeogue UtdBallyfermot UtdTymon Park10:30
Castleknock CelticGlebe North FCPorterstown Park10:30(P)
Lucan UnitedMountview BoysAirlie Heights11:30
Hartstown HuntstownLeixlip UtdHartstown Park11:30
St MaelruansSt MochtasBancroft Park12:30
10 Sat A:
Lourdes CelticLeixlip UtdSundrive Park11:30
Cherry OrchardCabinteely FCElmdale Cresent11:30(P)
Leicester CelticHome FarmLoreto Park12:30
Shamrock RoversManortown UtdRoadstone S&S Club12:30(P)
Hartstown HuntstownFirhouse Carmel FCHartstown Park12:30
St MochtasSt Kevin's BoysPorterstown Road13:30(P)
10 Sat A1:
Wayside CelticSt Joseph's BoysJackson Park10:30
Phoenix FCCrumlin UtdScribblestown10:30(P)
Stella MarisNewbridge TownAirlie Heights11:30
Palmerstown FCTempleogue UtdGlenaulin Park11:30
Collinstown FCMalahide UtdCollinstown Park11:30
Mount MerrionSt Kevin's BoysDeer Park12:30
Lucan UnitedBlessington AFCAirlie Heights12:30
10 Sat B:
Drogheda BoysEsker CelticMarley’s Lane10:30
Wayside CelticBallyoulster UtdJackson Park11:30
St FrancisSt MochtasBaldonnel11:30
Portmarnock AFCDalkey UtdPaddy's Hill12:30
Finglas CelticGreystones UtdKilshane Road12:30
10 Sat B1:
St Marys BoysTolka RoversMoreen Park10:30
Verona FCDalkey UtdCoolmine Pk11:30
Newbridge TownSt Joseph's BoysStation Rd, Newbridge11:30
Castleknock CelticRathcoole BoysPorterstown Park11:30
Finglas CelticHome FarmKilshane Road13:30(P)
10 Sat C:
Orchard CelticMount MerrionCherry Orchard Pk10:30
Dalkey UtdManortown UtdHyde Park11:30
Greenhills Boys FCCollinstown FCGreenhills Park12:30
10 Sat C1:
Knocklyon UtdTerenure RangersDelaford Park10:30
Ballybrack FCFirhouse Carmel FCCoolevin10:30
Celbridge TownArdmore RoversSt. Patrick’s Park11:30
Kilnamanagh AFCMount MerrionRing Road Tallaght12:30
10 Sat D:
Booth Road CelticCastleknock CelticCorkagh Park11:30
Cabinteely FCArdmore RoversKilbogget Park11:30
Sacred HeartDonnybrook FCKillinarden Hill11:30
Mount MerrionSt MochtasDeer Park13:30
10 Sat D1:
Clontarf FCHartstown HuntstownSt. Pauls College11:30
Finglas UtdBallymun UtdKildonan Road11:30
Phoenix FCSt MochtasScribblestown11:30
Portmarnock AFCManortown UtdPaddy's Hill13:30
10 Sat E:
St John BoscoPark CelticBrickfields Park10:30
Shankill FCDonnybrook FCShanganagh Park11:30
Booth Road CelticDalkey UtdCorkagh Park12:30
Castleknock CelticArklow TownPorterstown Park12:30
10 Sat E1:
Marks CelticGlebe North FCButler Park10:30
Ballymun UtdStella MarisBallymun Soc Complex10:30
Tolka RoversClontarf FCJohnstown Park11:30
Verona FCShelbourne AcademyCoolmine Pk13:30
10 Sat F:
Dalkey UtdBallyfermot UtdHyde Park10:30
Greenhills Boys FCTempleogue UtdGreenhills Park11:30
Shankill FCMount MerrionShanganagh Park12:30
Cabinteely FCKnocklyon UtdKilbogget Park12:30
10 Sat F1:
Dalkey UtdBallyfermot UtdHyde Park10:30
Leixlip UtdRathcoole BoysLeixlip Collinstown12:30
Castleknock CelticHartstown HuntstownPorterstown Park13:30
Lucan UnitedLeicester CelticAirlie Heights13:30
11 Sat A:
St Kevin's BoysBelvedere FCCollege of Surgeons10:30
11 Sat A1:
IdleArklow Town
11 Sat B:
IdlePeamount Utd
Glebe North FCRathcoole BoysTowns Pk, Balbriggan11:30
Drogheda BoysDalkey UtdMarley’s Lane11:30
11 Sat B1:
Jobstown CelticNewbridge TownJobstown Park10:30
Ballyoulster UtdSt MochtasLoughlinstown Road10:30(P)
11 Sat C:
Hartstown HuntstownBallymun UtdHartstown Park10:30
Malahide Utdidle12:30
Celbridge TownMulhuddart FCSt. Patrick’s Park12:30
11 Sat C1:
Rathcoole BoysPortmarnock AFCFrank Cox Park11:30
Manortown UtdCastleknock CelticGreentrees Park12:30
Leixlip UtdSt Teresa'sLeixlip Collinstown13:30
12 Sat Premier:
St MochtasSt Kevin's BoysPorterstown Road10:30
St FrancisCrumlin UtdBaldonnel13:30
12 Sat Maj:
Shamrock RoversNewbridge TownRoadstone S&S Club11:30
Home FarmFinglas UtdVEC Whitehall11:30
Ardmore RoversCherry OrchardThe Peoples Park11:45
IdleCherry Orchard12:30
12 Sat Maj 1:
St Joseph's BoysShelbourne AcademyPearse Park10:30
IDLEVerona FC10:30
Templeogue UtdGreystones UtdTymon Park13:45
12 Sat A:
Belvedere FCBallyoulster UtdAUL Complex10:30
Meath AthleticHowth CelticMeath & Dis Lge Grd11:30
12 Sat A1:
IdleDingle Utd
Rathcoole BoysLeixlip UtdFrank Cox Park12:30
13 Sat Premier:
Cabinteely FCCrumlin UtdKilbogget Park11:30Clarke Brendan
Belvedere FCSt Joseph's BoysClontarf A/W11:30McClinton Gerard
13 Sat A1:
Castleknock CelticSt Kevin's BoysPorterstown Park10:30O'Dowd Aaron
13 Sat B:
Dalkey UtdMount MerrionShanganagh Cliffs10:30Traem Andreas
Celbridge TownKnocklyon UtdBallymakealy10:30Domican John
14 Sat Premier:
Crumlin UtdBelvedere FCWillie Pearse Park10:30Shevlin John
Shamrock RoversSt Joseph's BoysRoadstone S&S Club13:00Norton Paul
Cabinteely FCCherry OrchardKilbogget Park13:00Clarke Brendan
U11 (C & C1) Tony Hackett Cup
Templeogue UtdCabinteely FCTymon Park11:30
Finglas UtdDrumcondra FCKildonan Road13:30
Dalkey UtdMount MerrionHyde Park10:30
Kilnamanagh AFCWayside Celtic (C)Ring Road Tallaght11:30
ByeBallymun Utd (C)
ByeHartstown Huntstown
ByeCelbridge Town
ByeSt Teresa's
ByeMalahide Utd
ByeMulhuddart FC
ByeCastleknock Celtic
ByeLeixlip Utd
ByeManortown Utd
ByePortmarnock AFC
ByeRathcoole Boys
Sunday 28 May 2017
U12 (1 & 2) The Herald Cup
Terenure RangersGreenhills Boys FCBeechfield Park10:30
Raheny UtdPortrane AthleticSt Anne's Park13:30
Drumcondra FCPortmarnock AFCClonturk Park13:00
Kilnamanagh AFCLakelands FCRing Road Tallaght12:30
Grange WoodbineLucan UnitedWoodbine Road11:30
Knocklyon UtdShankill FCDelaford Park10:30
Tallaght Town (12-2)St Kevin's BoysAndy Moore Pk Tallaght12:30
ByeTallaght Town (12-1)
ByeCabinteely FC
ByeBooth Road Celtic
ByeTolka Rovers
ByeStella Maris
ByeTrinity Donaghmede
ByeCrumlin Utd
ByeArklow Town
U12 (3 & 4) Topflight Cup
Templeogue UtdShankill FCTymon Park12:45
St FrancisLucan UnitedBaldonnel12:30
Knocklyon UtdClondalkin CelticDelaford Park11:45
St Joseph's BoysDundrum Ath (12-3)Pearse Park12:30
Esker Cel (12-3)Finglas UtdHermitage Park11:30
St Kevin's BoysClontarf Fc (12-3)Ellenfield Park12:30
Leicester CelticRaheny UtdLoreto Park13:30
St MalachysCastleknock CelticColaiste Dhulaigh10:30
ByeWillows FC
ByeMarks Celtic
ByeEsker Cel (12-4)
ByeFinglas Celtic
ByeDundrum Ath (12-4)
ByeTerenure Rangers
ByeLakelands FC
ByeClontarf Fc (12-4)
U12 (5 & 6) League Cup
Portmarnock AFCGlasnevin FCPaddy's Hill12:00
Phoenix FCDonnycarney UtdScribblestown10:30
Lucan UnitedPortrane AthleticHillcrest Estate12:30
Knocklyon UtdCambridge BoysDelaford Park12:45
Cabinteely FCDundrum Ath (12-6)Kilbogget Park11:30
Castleknock CelticClontarf Fc 12-5Porterstown Park11:30
Terenure RangersPark CelticBeechfield Park11:30
Ardmore RoversLakelands Fc (12-5)The Peoples Park10:30
ByeKillegland AFC
ByeSt John Bosco
ByeTallaght Town
ByeDundrum Ath (12-5)
ByeBallyfermot Utd
ByeGrange Woodbine
ByeClontrarf 12-6
ByeLakelands Fc (12-6)
U11 (A & A1) Paul Fitzgerald Cup
Malahide UtdRaheny UtdGannon Park10:30
St Joseph's BoysMount MerrionPearse Park10:30
Leixlip UtdCherry OrchardLeixlip Collinstown10:30
Clontarf FCEsker CelticSt. Pauls College10:30
Templeogue UtdSt Kevin's Boys (A1)Tymon Park10:30
Cabinteely Fc (A)Shamrock RoversKilbogget Park10:30
ByeHome Farm
ByePortmarnock AFC
ByeSt Kevin's Boys (A)
ByeStella Maris
ByeBelvedere FC
ByeCabinteely Fc (A1)
ByeCastleknock Celtic
ByeGreystones Utd (A1)
ByeKnocklyon Utd
U11 (B & B1) Lee Kavanagh Cup
Home FarmClontarf FCVEC Whitehall11:30
Crumlin UtdDundrum FCWillie Pearse Park11:30
Raheny UtdStella MarisSt Anne's Park10:30
Knocklyon UtdShankill FCDelaford Park12:30
Firhouse Carmel FCPark CelticFirhouse CC11:30
Cabinteely FCTempleogue UtdKilbogget Park12:30
TerenureRangers (B)St John BoscoBushy Park11:30
Lakelands FCMarino FCBalally Hill10:30
ByeArdmore Rovers
ByeGreystones Utd
ByeMarks Celtic
ByePalmerstown FC
ByeLeixlip Utd
ByeLucan United
ByePortrane Athletic
ByeTerenureRangers (B1)
U11 (D;D1;E) SSG Cup
Knocklyon UtdTallaght TownDelaford Park13:30
Portrane AthleticClontarf FCPortrane Road13:30
Woodbrook RoversMount Merrion (E)The Peoples Park11:30
Leicester CelticArdmore Rovers (D1)Loreto Park12:30
Usher CelticJobstown CelticMemorial Park10:30
St Joseph's BoysPark CelticPearse Park11:30
Kinsealy UnitedSt Teresa'sKettles Lane, Kinsealy12:30
Lucan UnitedMarks CelticAirlie Heights11:30
Lakelands Fc (D)Dundrum Ath (D)Balally Hill11:30
Raheny UtdGlasnevin FCSt Anne's Park12:30
TerenureRangers (E)Lakelands Fc (E)Bushy Park13:30
Cabinteely FCDundrum Ath (E)Kilbogget Park11:30
Palmerstown FCTerenureRangers (D1)Mill Lane11:30
ByeTerenureRangers (D)
ByeLakelands Fc (D1)
ByeArdmore Rovers (E)
13 Donnelly Cup
Park CelticBroadford RoversSt Laurance's College11:00McCann Robert
Terenure RangersTempleogue UtdBushy Park11:00Marsh Padraig
Wayside Celtic (Div-2)Castleknock CelticJackson Park12:00Byrne Noel
Leicester CelticKillester UnitedLoreto Park12:00Lehane Colm
St Kevin's BoysEsker CelticEllenfield Park11:45Caswell Graham
Shankill FCWayside Celtic (Div -1)Shanganagh Park11:00Traem Max
Clontarf FCStella MarisSt. Pauls College12:00McEvoy Ben
Kilnamanagh AFCLakelands FCRing Road Tallaght11:00Hogan Mark
Drumcondra FCTallaght TownDominican College11:00Bolger Sam
Phoenix FCDrogheda BoysMartin Savage Park11:00McEvoy Mark
Jobstown CelticLarkview FCJobstown Park12:00Doherty Glen
Finglas UtdBye11:00
13 Dublin Bus Cup
Lakelands FCRathcoole BoysBearna Park11:00Brien Flann
Ballyfermot UtdClontarf Fc (13-4)The Lawns11:30Kavanagh Andy
Wayside CelticPark CelticJackson Park11:00Byrne Noel
Clontarf FC (13-3)Lucan UnitedSt. Pauls College11:00McEvoy Ben
Ardmore RoversBooth Road CelticBallywaltrim11:00Richardson Anthony
St John BoscoStraffan FCBenmadigan Road11:00Hilliard Lar
Terenure Rangers (Div 4)Larkview FCBushy Park12:00Marsh Padraig
Woodbrook RoversSt Joseph's BoysThe Peoples Park12:30Delaney Mark
Dalkey UtdKnocklyon UtdHyde Park12:00Ellison Declan
Donnycarney UtdTerenure Rangers (Div 3)Holy Faith School11:00Flynn John
Tallaght TownPeamount UtdCarolan Park11:00Nolan Denis
Celbridge TownDundrum FCBallymakealy11:00Shevlin John
Leicester CelticCastleknock Celtic11:00Lehane Colm
8 Sun Red:
Swords CelticSt Kevin's BoysBalheary Swords10:30
Home FarmCrumlin UtdVEC Whitehall10:30
Belvedere FCArdmore RoversClontarf A/W10:30
Terenure RangersPortmarnock AFCBushy Park11:30
St Joseph's BoysShamrock RoversPearse Park11:30
8 Sun Blue:
St FrancisLourdes CelBaldonnel10:30
Lakelands FCRathcoole BoysSt Tiernan's Community School10:30
Clondalkin CelticKilnamanagh AFCCorkagh Park10:30
Cambridge BoysCastleknock CelticRingsend Park10:30
Ardmore RoversTempleogue UtdSt Killian's School10:30
8 Sun Yellow:
Glebe North FCFinglas UtdTowns Pk, Balbriggan10:30
Killegland AFCMalahide UtdAshbourne Com Cen10:30
Drumcondra FCClontarf FCClonturk Park10:30
Shelbourne AcademyRaheny UtdAUL Complex10:30(P)
Portmarnock AFCMarino FCPaddy's Hill10:30
St MalachysSt Kevin's BoysColaiste Dhulaigh10:30
8 Sun Division Orange
Cherry OrchardKnockmitten UtdThe Lawns10:30
Verona FCMount MerrionCoolmine Pk10:30
Broadford RoversKnocklyon UtdBroadford Park11:30
Marks CelticLakelands FCButler Park11:30
8 Sun Division Grey
Park CelticTerenure RangersCabinteely Park10:30
Larkview FCTempleogue UtdWhelan Park10:30
Ballybrack FCJobstown CelticCoolevin10:30
Esker CelticArdmore RoversHermitage Park10:30
Sacred HeartLakelands FCKillinarden Hill10:30
8 Sun Division Green
Dundrum FCFirhouse Carmel FCMeadowbrook10:30
Palmerstown FCLakelands FCGlenaulin Park10:30
Esker CelticCabinteely FCHermitage Park11:30
Mount MerrionPark CelticDeer Park11:30
8 Sun Division Navy
Kinsealy UnitedRaheny UtdWaterside Pitches, Kinsealy10:30
Portmarnock AFCSwords CelticPaddy's Hill11:30
Killegland AFCDrumcondra FCAshbourne Com Cen11:30
Verona FCClontarf FCCoolmine Pk11:30
8 Sun Division Purple
Portrane AthleticMarino FCPortrane Road10:30
St John VianneyRaheny UtdKilmore Drive10:30
Kilbarrack UnitedLusk UtdCeltic Park10:30
St Pauls ArtaneSwords CelticRibh Rd11:30
Verona FCBalrothery FcCoolmine Pk12:30
8 Sun Silver:
Cabinteely FCCherry OrchardKilbogget Park10:30
Broadford RoversLakelands FCBroadford Park10:30
Lucan UnitedMount Merrion 2Airlie Heights10:30
Ballyoulster UtdArdmore RoversLoughlinstown Road10:30
St Joseph's BoysSt John BoscoPearse Park10:30
Terenure RangersTempleogue UtdBushy Park10:30
Mount MerrionMarks CelticDeer Park10:30
9 Sun Red:
Terenure RangersIdle10:30
St Kevin's BoysTempleogue UtdCollege of Surgeons10:30
Peamount UtdSt Joseph's BoysGreenogue10:30
Home FarmMalahide UtdVEC Whitehall11:30
Cherry OrchardCrumlin UtdThe Lawns11:30
9 Sun Blue:
Raheny UtdNewbridge TownN0.16 St Annes Pk10:30
Knocklyon UtdEsker CelticDelaford Park11:30(P)
Drumcondra FCClontarf FCClonturk Park11:30
St Kevin's BoysSt FrancisCollege of Surgeons11:30
Ardmore RoversBroadford RoversSt Killian's School11:30
Cherry OrchardCastleknock CelticThe Lawns12:30
9 Sun Yellow:
Templeogue UtdArdmore RoversTymon Park10:30
Kilnamanagh AFCLucan UnitedRing Road Tallaght10:30
Castleknock CelticDundrum FCPorterstown Park10:30
Cabinteely FCMount MerrionKilbogget Park11:30
9 Sun Orange:
Stella MarisSwords CelticAlbert College10:30
Finglas UtdRaheny UtdKildonan Road10:30
Raheny UtdPortmarnock AFCN0.16 St Annes Pk11:30(P)
Kinsealy UnitedMarino FCWaterside Pitches, Kinsealy11:30
Cambridge BoysBelvedere FCRingsend Park11:30
Killegland AFCFinglas UtdAshbourne Com Cen12:30(P)
Drumcondra FCClontarf FCClonturk Park12:30
9 Sun Grey:
Firhouse Carmel FCKilnamanagh AFCFirhouse CC10:30
Palmerstown FCSt John BoscoGlenaulin Park11:30
Ballyoulster UtdCabinteely FCLoughlinstown Road11:30
Lakelands FCNewbridge TownSt Tiernan's Community School12:30
Verona FCBallyfermot UtdCoolmine Pk13:30
9 Sun Emerald:
Rathcoole BoysArdmore RoversFrank Cox Park10:30
Collinstown FCDundrum FCCollinstown Park10:30
Knocklyon UtdKnockmitten UtdDelaford Park11:30(P)
Peamount UtdPark CelticGreenogue12:30
Lakelands FCLarkview FCSt Tiernan's Community School13:30
9 Sun Green:
Sheriff YCBalrothery FcFairview Park10:30
Clontarf FCKinsealy UnitedSt. Pauls College10:30
Trinity DonaghmedeLusk UtdFr Collins Park11:30
Marino FCRaheny UtdCroyden Gardens11:30
Portmarnock AFCPortrane AthleticPaddy's Hill12:30
9 Sun Navy:
Lourdes CelticMount MerrionSundrive Park10:30
Jobstown CelticVerona FCJobstown Park10:30
Park CelticTempleogue UtdCabinteely Park11:30
Knocklyon UtdLakelands FCDelaford Park11:30(P)
Terenure RangersBallybrack FCBushy Park12:30
10 Sun Division A
Shankill FCShamrock RoversShanganagh Park10:30
Malahide UtdPeamount UtdGannon Park11:30
Cabinteely FCBelvedere FCKilbogget Park12:30
Esker CelticCambridge BoysHermitage Park12:30
St Joseph's BoysSt FrancisPearse Park12:30
Templeogue UtdSt Kevin's BoysTymon Park12:30
9 Sun Purple:
Templeogue UtdBallyoulster UtdTymon Park11:30
Lakelands FCLeicester CelticSt Tiernan's Community School11:30
IdleGlasnevin FC11:30
Broadford RoversCrumlin UtdBroadford Park12:30
Mount MerrionRaheny UtdDeer Park12:30
9 Sun Silver:
Mourne CeticBroadford RoversWalkinstown Park10:30
Peamount UtdDundrum FCGreenogue11:30
Terenure RangersWayside CelticBushy Park13:30
10 Sun Division A1
Leicester CelticMount MerrionLoreto Park10:30
St Kevin's BoysLucan UnitedEllenfield Park10:30
Cherry OrchardArdmore RoversElmdale Cresent10:30
Belvedere FCHome FarmClontarf A/W11:30
Castleknock CelticLourdes CelticPorterstown Park11:30
10 Sun Division B
Terenure RangersDrumcondra FCBushy Park10:30
St John BoscoMarino FCBrickfields Park10:30
Knocklyon UtdLakelands FCDelaford Park10:30
St MalachysTempleogue UtdColaiste Dhulaigh11:30
Esker CelticGreystones UtdHermitage Park11:30(P)
10 Sun Division B1
Crumlin Utdidle11:30
Terenure RangersBroadford RoversBushy Park11:30
Knocklyon UtdRaheny UtdDelaford Park11:30
Shelbourne AcademySwords CelticAUL Complex11:30
Kilnamanagh AFCKinsealy UnitedRing Road Tallaght11:30
10 Sun Division C
Mount MerrionTerenure RangersDeer Park10:30
IdleLakelands FC11:30
Cambridge BoysJobstown CelticRingsend Park12:30
Knocklyon UtdPalmerstown FCDelaford Park12:30
St Joseph's BoysEsker CelticPearse Park13:30
10 Sun Division C1
Kinsealy UnitedPhoenix FCKettles Lane, Kinsealy10:30
Stella MarisCastleknock CelticAlbert College11:30
St Kevin's BoysSt Pauls ArtaneEllenfield Park11:30
Raheny UtdPortmarnock AFCN0.16 St Annes Pk11:30
Clontarf FCKillegland AFCSt. Pauls College11:30
10 Sun Division D
Verona FCArdmore RoversCoolmine Pk10:30
Mount MerrionPark CelticDeer Park11:30
Leixlip UtdLucan UnitedLeixlip Collinstown11:30
Ballyoulster UtdCastleknock CelticLoughlinstown Road12:30
Templeogue UtdTerenure RangersTymon Park13:30
10 Sun Division D1
Larkview FCCrumlin UtdWhelan Park11:30
Dundrum FCJobstown CelticMeadowbrook11:30
Terenure RangersArdmore RoversBushy Park12:30
Peamount UtdPark CelticGreenogue13:30
Cabinteely FCCambridge BoysKilbogget Park13:30
10 Sun Division E
Portrane AthleticMarino FCPortrane Road10:30
Killegland AFCKinsealy UnitedThe Ward10:30
St John VianneySt Pauls ArtaneKilmore Drive11:30
idleBalrothery Fc11:30
Clontarf FCDrumcondra FCSt. Pauls College12:30
10 Sun Division E1
Balrothery FcGlasnevin FCBalrothery Park10:30
Howth CelticKinsealy UnitedCeltic Park10:30
Portrane AthleticTrinity DonaghmedePortrane Road11:30
Raheny UtdPortmarnock AFCN0.16 St Annes Pk12:30
10 Sun Division F
Wayside CelticBallyoulster UtdJackson Park10:30
Tallaght TownTerenure RangersAndy Moore Pk Tallaght10:30
Sacred HeartSt FrancisKillinarden Hill11:30
Firhouse Carmel FCLakelands FCFirhouse CC11:30
Lucan UnitedLeicester CelticAirlie Heights12:30
10 Sun Division F1
Lakelands FCKillegland AFCBalally Hill10:00
Kinsealy UnitedPark CelticKettles Lane, Kinsealy11:30
St John VianneyMarino FCKilmore Drive12:30
Raheny UtdTerenure RangersN0.16 St Annes Pk13:30
10 Sun Division G
Lakelands FCPalmerstown FCBalally Hill11:00
Marks CelticDundrum FCButler Park11:30(P)
Tallaght Townidle 2Andy Moore Pk Tallaght11:30
Terenure Rangersidle11:30
11 Sun Division A
St Kevin's BoysStella MarisCollege of Surgeons10:30
Home FarmPortmarnock AFCVEC Whitehall10:30
11 Sun Division A1
Belvedere FCIdle11:30
Castleknock CelticGreystones UtdPorterstown Park12:30
11 Sun Division B
Palmerstown FCMarks CelticMill Lane10:30
Greystones UtdArdmore RoversWoodlands10:30
11 Sun Division B1
Terenure RangersLeixlip UtdBushy Park10:30
Portrane AthleticLucan UnitedPortrane Road12:30
11 Sun Division C
Greenhills Boys FCTerenure RangersGreenhills Park10:30
Killegland AFCArdmore RoversThe Ward12:00
11 Sun Division C1
St Pauls ArtaneLakelands FCRibh Rd10:30
Aungier CelticPortmarnock AFCWalkinstown Park10:30
11 Sun Division D
IdleTerenure Rangers11:30
11 Sun Division D1
IdleLakelands FC
11 Sun Division E
IdleArdmore Rovers
12 Sun 1:
Cabinteely FCIdle10:30
Tallaght TownArklow TownAndy Moore Pk Tallaght13:30
12 Sun 2:
Trinity DonaghmedeTolka RoversFr Collins Park12:30
Crumlin UtdStella MarisWillie Pearse Park12:30
12 Sun 3:
Marks CelticWillows FCButler Park10:30
12 Sun 4:
Finglas CelticTerenure RangersKilshane Road10:30
Esker CelticDundrum FCHermitage Park10:30
Clontarf FCLakelands FCSt. Pauls College11:30
12 Sun 5:
St John BoscoDundrum FCBrickfields Park11:30
Killegland AFCTallaght TownThe Ward12:30
12 Sun 6:
Grange WoodbineLakelands FCWoodbine Road10:30
Ballyfermot UtdClontarf FCThe Lawns10:30(P)
17 Sun Premier:
Rathcoole BoysCrumlin UtdFrank Cox Park11:00
Lourdes CelticHome FarmSundrive Park11:00
Cherry OrchardLucan United11:00
Castleknock CelticSt Kevin's BoysPorterstown Park11:00
17 Sun Maj:
Cambridge BoysShelbourne AcademyRingsend Park11:00
Franfort FcNASS FCFairview Park11:00
Shankill FCLeicester Celtic11:00
Sacred HeartArklow TownKillinarden Hill11:00
Cabinteely FCMalahide UtdKilbogget Park11:00
17 Sun Maj 1:
Ardmore RoversGreenhills Boys FCBallywaltrim11:00
Celbridge TownWicklow RoversBallymakealy11:00
Firhouse Carmel FCSacred HeartFirhouse CC11:00
Palmerstown FCAungier CelticGlenaulin Park11:00
Verona FCKnocklyon UtdCoolmine Pk11:00
Greystones UtdPhoenix FCWoodlands11:00
17 Sun Maj 2:
Knocklyon UtdShankill FCBallycullen Park11:00
Greystones UtdRathcoole BoysWoodlands11:00
Cabinteely FCDrimnagh CelticKilbogget Park11:00
Ardmore RoversCastleknock CelticBallywaltrim11:00
18 Sun Premier:
Arklow UtdSt Kevin's BoysFerndale Park12:30
Sacred HeartSt MalachysKillinarden Hill12:30
Peamount UtdWillows FCGreenogue12:30
Enniskerry YCPhoenix FCBerryfield Park12:30
18 Sun Maj:
Phoenix FCBallyfermot UtdMartin Savage Park12:30
Esker CelticShankill FCHermitage Park12:30
Wayside CelticTerenure RangersJackson Park12:30
Greystones UtdCastleknock CelticWoodlands12:30
14 O'Neills Cup
St Kevin's BoysTerenure Rangers (14-2)Ellenfield Park12:00Butler Fintan
Park CelticClontarf FCSt Laurance's College12:00McCann Robert
Liffey Valley RangersKnocklyon UtdBallyowen Park13:00Smith John
Meath AthleticMount Merrion (14-2)Boyne Com School Navan11:00Local Referee
Dalkey Utd (14-2)Drumcondra FCHyde Park13:00Ellison Declan
Cambridge BoysTerenure Rangers (14-1)Ringsend Park11:00Corr Luke
Ardmore RoversFinglas UtdBallywaltrim11:00Carey Derek
Tolka RoversLeicester CelticJohnstown Park11:00Smith John
Booth Road CelticDonnybrook FCCorkagh Park11:00Smith John
Dundrum AthDalkey Utd (14-1)Meadowbrook11:00O'Shea Rory
Mount Merrion (14-1)ByeDeer Park11:00
Monday 29 May 2017
13 Gerry Murphy Cup
Jobstown CelticCastleknock CelticJobstown Park19:15TBA
13 Sat Maj:
Killester UnitedHome FarmHadden Park19:00
St Joseph's BoysCherry OrchardPearse Park19:15
13 Sat Maj 1:
Crumlin UtdCabinteely FCWillie Pearse Park19:00Flynn John
Ballyfermot UtdLourdes CelticThe Lawns19:00Kavanagh Andy
Templeogue UtdFirhouse Carmel FCTymon Park19:00Floody Patrick
Castleknock CelticSt Kevin's BoysPorterstown Park19:00Ibeanu Israel
13 Sat A:
Marks CelticRathcoole BoysButler Park19:00Ellison Declan
Cabinteely FCEsker CelticKilbogget Park19:00Freeland Billy
Willows FCShelbourne AcademyPoppintree Park19:00Poutch Derek
St John BoscoLucan UnitedBenmadigan Road19:00Wardick Andy
Greystones UtdWoodbrook RoversWoodlands19:00Traem Andreas
13 Sat A1:
St MochtasLucan UnitedPorterstown Road19:00Mahon Alan
St Kevin's BoysDrogheda BoysEllenfield Park19:00Caswell Graham
Raheny UtdMulhuddart FCN0.16 St Annes Pk19:00Quinn Thomas
Leixlip UtdBallyoulster UtdLeixlip Amm Centre19:00Marsh Padraig
13 Sat B:
Celbridge TownMount MerrionBallymakealy19:00Nolan Denis
Knockmitten UtdEsker CelticThe Peoples Park19:00Travers Killian
Firhouse Carmel FCCabinteely FCFirhouse CC19:00Fitzgerald Gerard
Peamount UtdManortown UtdGreenogue19:00Barry Kevin
14 Sat Premier:
Phoenix FCBelvedere FCMartin Savage Park11:30Walsh David
Peamount UtdCabinteely FCGreenogue11:30Colreavy Ray
Malahide UtdDrogheda BoysGannon Park11:30McEvoy Mark
Lourdes CelticCherry OrchardSundrive Park11:30Nolan Karl
Shamrock RoversSt Kevin's BoysRoadstone S&S Club19:00Norton Paul
Crumlin UtdSt Joseph's BoysWillie Pearse Park19:00Domican John
14 Sat Maj:
Marks CelticSt Kevin's BoysButler Park19:00Bowes Joe
Leixlip UtdSt FrancisLeixlip Amm Centre19:00Hogan Mark
Shelbourne AcademyFinglas UtdAUL Complex19:00Butler Fintan
Mount MerrionLourdes CelticDeer Park19:00Byrne Liam
Tuesday 30 May 2017
U12 Prem Tom Kavanagh Cup
Shamrock RoversCrumlin UtdRoadstone S&S Club19:00
U12 (M & M1) Tony Ryan Cup
Firhouse Carmel FCPhoenix FCFirhouse CC07:00
14 Harmon Cup
Home FarmPalmerstown FCMobhi Road19:15Mahon Alan
Shelbourne AcademyBallyoulster UtdAUL Complex19:15Quinn Thomas
12 Sat Premier:
Templeogue UtdStella MarisTymon Park19:00
St Kevin's BoysBelvedere FCCollege of Surgeons19:00
St Joseph's BoysSt FrancisPearse Park19:00
Lourdes CelticCherry OrchardSundrive Park19:00
12 Sat Maj:
Finglas UtdMalahide UtdKildonan Road19:00
Leixlip UtdNewbridge TownLeixlip Collinstown19:00
12 Sat Maj 1:
Shelbourne AcademyPhoenix FCAUL Complex19:00(P)
Dalkey UtdTempleogue UtdHyde Park19:00
12 Sat A:
Collinstown FCEsker CelticCollinstown Park19:00
Belvedere FCPeamount UtdAUL Complex19:00
12 Sat A1:
Wayside CelticCabinteely FCJackson Park19:00
12 Sat B:
Park CelticBallybrack FCCabinteely Park19:00
Palmerstown FCBallyfermot UtdMill Lane19:00
12 Sat B1:
Mountview BoysHartstown HuntstownMountview Park19:00
12 Sat C:
Raheny UtdDingle UtdN0.16 St Annes Pk19:00
Howth CelticBallymun UtdCeltic Park19:00
14 Sat Maj 1:
Arklow TownCabinteely FCBridgewater Centre Park19:15Local Referee
14 Sat A:
Mount MerrionTempleogue UtdDeer Park19:00Hilliard Lar
Kilnamanagh AFCLiffey Valley RangersRing Road Tallaght19:00Clarke Des
Celbridge TownKnocklyon UtdBallymakealy19:00Marsh Padraig
14 Sat A1:
Rathcoole BoysPeamount UtdFrank Cox Park19:00Nolan Denis
Lourdes CelticNewbridge TownSundrive Park19:00Clarke Des
Tallaght TownCabinteely FCCarolan Park19:00Bowes Joe
St MochtasHowth CelticPorterstown Road19:00Quigley Dominic
Arthur Griffith Park FCGreenhills Boys FCGriffeen Valley Park19:00Smith John
Ballyoulster UtdEsker CelticLoughlinstown Road19:00Colreavy Ray
St MaelruansRathcoole BoysBancroft Park19:00Daly Ned
Portmarnock AFCVerona FCPaddy's Hill19:00TBA
Broadford RoversGreystones UtdMarley Park19:00Nolan Karl
14 Sat B1:
Landen UtdCelbridge TownMarkievicz Park19:00Travers Killian
Portmarnock AFCCastleknock CelticPaddy's Hill19:00Flynn John
Tallaght TownLeicester CelticCarolan Park19:00Lacey Cillian
Shankill FCArdmore RoversShanganagh Park19:00Browne David
Manortown UtdWayside CelticGreentrees Park19:00Byrne Cian
U11 (C & C1) Tony Hackett Cup
Shankill FCPearse RangersShanganagh Park19:00
Wednesday 31 May 2017
U12 (1 & 2) The Herald Cup
Templeogue UtdArdmore RoversTymon Park19:00
13 Jimmy Flood Cup
Verona FCSt FrancisCoolmine Pk19:00Hunter Brendan
Mount MerrionPhoenix FCDeer Park19:00Freeland Billy
11 Sat A1:
St Joseph's BoysKilnamanagh AFCPearse Park19:00
12 Sat B1:
Wayside CelticDonnybrook FCJackson Park19:00
13 Sat Premier:
Stella MarisMalahide UtdRichmond Road19:00Domican John
Shelbourne AcademySt Kevin's BoysAUL Complex19:00Marsh Padraig
Leicester CelticShamrock RoversLoreto Park19:00Clarke Des
Home FarmBelvedere FCMobhi Road19:00Caswell Graham
Crumlin UtdSt Joseph's BoysWillie Pearse Park19:00Shevlin John
12 Sun 1:
IdleGreenhills Boys FC19:00
12 Sun 5:
Phoenix FCGlasnevin FCScribblestown19:00
Park CelticTallaght TownCabinteely Park19:00
12 Sun 6:
Dundrum FCCastleknock CelticMeadowbrook19:00
13 Sun 1:
Phoenix FCSt Kevin's BoysMartin Savage Park19:00Nolan Denis
Tallaght TownLakelands FCCarolan Park19:00Floody Patrick
Killester UnitedDrogheda BoysMaypark19:00Quinn Thomas
Jobstown CelticStella MarisJobstown Park19:15Roche Thomas
13 Sun 2:
Clontarf FCFinglas UtdShanganagh Cliffs11:00O'Rourke Dylan
Wayside CelticShankill FCJackson Park19:00Fitzgerald Gerard
Straffan FCKnocklyon UtdLodge Park19:00
Esker CelticDrumcondra FCHermitage Park19:00Walsh David
Broadford RoversTempleogue UtdBroadford Park19:00Byrne Noel
13 Sun 3:
Booth Road CelticBallyfermot UtdCorkagh Park19:00Kavanagh Andy
Castleknock CelticPark CelticPorterstown Park19:00Ibeanu Israel
Terenure RangersSt John BoscoBushy Park19:00Daly Ned
Dalkey UtdDundrum FCHyde Park19:00Browne David
Celbridge TownPeamount UtdBallymakealy19:00Carey Derek
13 Sun 4:
Wayside CelticLucan UnitedJackson Park19:00Barry Kevin
Woodbrook RoversLeicester CelticThe Peoples Park19:00Delaney Mark
Rathcoole BoysTallaght TownFrank Cox Park19:00Colreavy Ray
Larkview FCSt Joseph's BoysWhelan Park19:00Bowes Joe
Terenure RangersArdmore RoversBushy Park19:00Doherty Glen
14 Sun 2:
Terenure RangersLiffey Valley RangersBushy Park19:00TBA
Mount MerrionDalkey UtdDeer Park19:00Wardick Andy
Leicester CelticPark CelticLoreto Park19:00Lacey Cillian
Dundrum FCBooth Road CelticMeadowbrook19:00O'Shea Rory
Drumcondra FCFinglas UtdDominican College19:00Bolger Sam
Thursday 1 June 2017
14 Thunder Cup
Peamount UtdSt Joseph's BoysPearse Park19:15Norton Paul
Cherry OrchardDrogheda BoysElmdale Cresent19:15Carey Derek
U11 (B & B1) Brendan Coyne Cup
St Kevin's BoysPeamount UtdEllenfield Park19:00
13 Joe O'Leary Cup
Greystones UtdKnocklyon UtdWoodlands19:15Brien Flann
Peamount UtdDalkey UtdGreenogue19:00O Kearney Paul
14 Harmon Cup
Firhouse Carmel FCWayside CelticFirhouse CC19:15TBA
13 Sun 1:
Kilnamanagh AFCLeicester CelticRing Road Tallaght19:00TBA
Larkview FCWayside CelticWhelan Park19:00TBA
13 Sun 3:
Dalkey UtdPark CelticHyde Park19:00
Friday 2 June 2017
13 Sat Maj 1:
Templeogue UtdArklow TownTymon Park19:15
Total : 796