DateHomeAwayRefereeVenue
Last 16
November 2019
16/11/19 11:30 amShelbourne Academy (P)20Peamount Utd (P)Butler StephenAUL Complex
16/11/19 12 pmSt Kevin's Boys (P)61Leixlip Utd (P)Dunne ChristyShanowen Road
16/11/19 10:30 amBallyoulster Utd (M1)15St Joseph's Boys (P)Shevlin JohnLoughlinstown Road
23/11/19 11:30 amCherry Orchard (P)62St Paul's Artane (13-1)Ellison DeclanElmdale Cresent
17/11/19 11:45 amSt Kevin's Boys (13-1)25Corduff FC (M)Byrne WillieEllenfield
16/11/19 1 pmCabinteely FC (M)20St Mochtas (M)McGuirk LiamKilboggit Park
Last 32
October 2019
26/10/19 1 pmSt Kevin's Boys (M)01Ballyoulster Utd (M1)Lawless TimaraEllenfield
26/10/19 11:30 amCherry Orchard (P)20St Francis (P)McGuirk LiamElmdale Cresent
26/10/19 11:30 amCabinteely FC (M)51Raheny Utd (13-1)Shevlin JohnKilboggit Park
26/10/19 11:30 amShelbourne Academy (P)21Templeogue Utd (P)Hayden BarryAUL Complex
26/10/19 11:30 amSt Kevin's Boys (P)50Cambridge Boys (13-2)Lawless TimaraShanowen Road
November 2019
02/11/19 11:30 amCorduff FC (M)61Home Farm (M1)Browne MartinCorduff Park
02/11/19 12 pmCherry Orchard (M)03Peamount Utd (P)Nolan ThomasElmdale Cresent
October 2019
27/10/19 12:30 pmSwords Celtic (13-2)13St Kevin's Boys (13-1)Earley Michael
November 2019
02/11/19 1 pmPortmarnock AFC (M)12Leixlip Utd (P)Lawless TimaraPaddy's Hill
10/11/19 10:30 amDrumcondra AFC (13-1)35St Mochtas (M)Bolger SamSt Clare's, DCU
16/11/19 11:45 amEsker Celtic (13-2)27St Paul's Artane (13-1)Mooney RobertHermitage Park
02/11/19 11:30 amGreystones Utd (P)02St Joseph's Boys (P)McCann RobertWoodlands
Last 64
November 2019
09/11/19 1 pmBeechwood FC (A)33Esker Celtic (13-2)*
Esker Celtic (13-2) win 1-3 after pens
Cross DavidRoyal Hospital, Donnybrook
October 2019
12/10/19 1 pmPark Celtic (C1)02Ballyoulster Utd (M1)Brennan VincentMeadowvale
13/10/19 1 pmSt Paul's Artane (13-1)10Bluebell/Knockmitten (B)TBALein Road
12/10/19 11:30 amSt Kevin's Boys (M)20Mount Merrion (B)Ibeanu IsraelEllenfield
12/10/19 11:30 amBlessington AFC (A1)34Swords Celtic (13-2)Delaney JohnCross Chapel
12/10/19 10:30 amPortmarnock AFC (M)21Crumlin Utd (M)Bradley RobertPaddy's Hill
13/10/19 11:30 amTallaght Town (13-1)36Leixlip Utd (P)Fitzpatrick RobertAndy Moore Park
12/10/19 11:30 amShamrock Rovers (P)26Cherry Orchard (P)Shannon TomRoadstone S&S Club
12/10/19 11:45 amVerona FC (M1)15St Joseph's Boys (P)Colreavy RayCoolmine Pk
13/10/19 11:30 amLarkview FC (13-2)15St Mochtas (M)O Brien KateWhelan Park
13/10/19 11:30 amBroadford Rovers (13-3)02Peamount Utd (P)Bilei RockyBroadford Park
13/10/19 1 pmDrumcondra AFC (13-1)40Lourdes Celtic (13-1)Earley MichaelSt Clare's, DCU
19/10/19 12 pmGreystones Utd (P)51Newbridge Town (M1)Lawless TimaraWoodlands
12/10/19 10:30 amSt Kevin's Boys (P)41Beechwood FC (M)McClinton GerardShanowen Road
12/10/19 11:30 amCorduff FC (M)20Bluebell/Knockmitten (C1)Quinn ThomasCorduff Pk
12/10/19 11:45 amCherry Orchard (M)54Drogheda Boys (M1)Magee JeffElmdale Cresent
12/10/19 1 pmWayside Celtic (M)11Cambridge Boys (13-2)*
Cambridge Boys (13-2) win 1-3 after pens
Cross DavidJackson Park
12/10/19 1:30 pmWolfe Tone FC B1)04Cabinteely FC (M)Lawless TimaraVevay Temple Sportsfield Bray
13/10/19 10:30 amMount Merrion (13-1)15St Kevin's Boys (13-1)Ellison DeclanDeer Park
12/10/19 12:30 pmSt Francis (P)20Mount Merrion (M)Burke ShayBaldonnel
12/10/19 10:30 amPhoenix FC (M1)03Shelbourne Academy (P)McKittrick PierceMartin Savage Park
12/10/19 1 pmCollinstown FC (M1)04Raheny Utd (13-1)Byrne AlexCollinstown Park
12/10/19 10:30 amEsker Celtic (A)03Templeogue Utd (P)Colreavy LorcanHermitage Park
12/10/19 10:30 amHome Farm (M1)51St Joseph's Boys (B)McEvoy BenMobhi Road
Preliminary 128
September 2019
14/09/19 11:45 amSt Joseph's Boys (P)60Lourdes Celtic (P)Ellison DeclanPearse Park
14/09/19 11:30 amMalahide Utd (P)04St Kevin's Boys (P)Butler FintanGannon Park
14/09/19 1 pmBallyoulster Utd (M1)31Firhouse Carmel (M)Shortall PaulLoughlinstown Road
14/09/19 1 pmLeicester Celtic (M1)05Leixlip Utd (P)Nason DanielLoreto Park
14/09/19 11:45 amArthur Griffith Park (13C)06Cabinteely FC (M)Bilei RockyGriffeen Valley Park
14/09/19 10:30 amCorduff FC (M)21Dalkey Utd (M1)Butler StephenCorduff Park
14/09/19 11 amDrumcondra AFC (13-1)20Shelbourne Academy (M1)Stanley ThomasAlbert Col
14/09/19 11:45 amSt Francis (P)31Cabinteely FC (P)Quinn ThomasBaldonnel
Total : 50